‘LABADA GURME’, DÜNYA VE TÜRK MUTFAĞINI DENİZLİLİLERLE BULUŞTURACAK

Denizli'de Haber 28 Eylül 2018, 11:57

Denizli’ye farklı bir konsept sunan, yerel tatların yeniden yorumlandığı lezzetlerle, dünya ve Türk mutfağını Denizlililerle buluşturan ‘Labada Gurme’ açıldı.

Kaliteli, günlük ve organik ürünlerle oluşturulan zengin menüsü, misafirlerin gözlerine hitap eden dekorasyonu ve birbirinden özel lezzetleri ile Denizli’yi bambaşka bir konseptle buluşturan ‘Labada Gurme’nin açılışı yapıldı. Adalet Mahallesi Hasan Gönüllü Bulvarı’nda yer alan işletmenin açılışına; Denizli Valisi Hasan Karahan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Denizli Belediyesi Eski Başkanı Ali Aygören, Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, Labada Gurme’nin İşletme Sahibi Gonca Saldanlı ve eşi Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Baran Saldanlı ile davetliler katıldı. Protokol üyeleri ve davetliler açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından işletmeyi gezdi.

“LABADA GURME; HEM ÇOK TANIDIK HEM DE ÇOK FARKLI”

Labada Gurme hakkında bilgiler aktaran İşletme Sahibi Gonca Saldanlı; “Profesyonel Şef Aydın Demir gibi duayen isimler ile hem fikir alışverişi hem de işbirliği yapıyoruz. Denizli’ye mevsiminde ve kaliteli, günlük, taze ürünler kullanan, zengin menüsüne dünya mutfağından da örnekler katan, kendine özgü konsepti ile bir restoran kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Labada Gurme; hem çok tanıdık hem de içerisinde farklılıklar barındıran bir restoran olarak iddialı bir alternatif oluşturuyor. Restoranın dekorasyonunda, misafirlerin keyifle ve uzun saatler geçirebilecekleri bir mekan olmasına özen gösterdik. Lezzetli menüsünde; kahve ve çay çeşitleri, soğuk taze sıkım içecekler, atıştırmalıklar ve tatlılar da dikkat çekiyor” dedi.

“DENİZLİ’Yİ İDDİALI LEZZETLERLE BULUŞTURUYORUZ”

“Türkiye’nin her yerinden, bize en uygun orijinal tatları bularak misafirlerimize sunuyoruz” diyen Saldanlı sözlerine şöyle devam etti: “Lezzet denemelerimize devam ederek menümüze sürekli yeni ürünler katıyoruz. Labada Gurme’yi zihnimizde canlandırdığımızda hedeflediğimiz tatlar vardı. İtalyan pizzası, el yapımı makarnalar, mascarpone peynirden cheesecake, doğru marinasyon ile dinlendirilmiş eşsiz bonfilemiz, yine ekmeğini kendimiz yaptığımız burgerlerimiz gibi mutlaka yakalamak istediğimiz iddialı lezzetleri şimdi misafirlerimize keyifle sunuyor, memnun kaldıklarını belirten güzel yorumlarıyla mutlu olurken yeni tatlar sunmakiçin çalışıyoruz.”

HER YAŞA HİTAP EDEN LEZZET DURAĞI

Tatlandırıcı, renklendirici, kıvam arttırıcı, bulyon gibi katkı maddelerini kesinlikle kullanmadıklarını vurgulayan Gonca Saldanlı, “Her yaştan misafirimize ve kalabalık ailelerimize gönül rahatlığı ile tüketebileceği doğal ve sağlıklı bir mutfak oluşturmak en önemli hassasiyetimiz. Herkesi işletmemize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“DENİZLİ GIDA SEKTÖRÜNDE ÇITASINI OLDUKÇA YÜKSELTTİ”

Açılışta konuşan Denizli Valisi Hasan Karahan; “Oldukça güzel bir mekan. İlimiz yeni bir mekana kavuştu. Denizli gıda sektöründe çıtasını oldukça yükseltti. Burası da bunun bir örneği. İşletme sahibimize başarılar diliyoruz. Denizlimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“SON DERECE GÜZEL VE OTANTİK BİR MEKAN OLMUŞ”

Labada Gurme’nin tasarımının ilgi çekici olduğunu vurgulayan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ise şunları aktardı: “Son derece güzel ve otantik bir mekan olmuş. Merkezefendimize, Denizlimize hayırlı olsun. Bu güzellikler hep devam etsin. İşletme sahibimizi tebrik ediyorum.”

“YEREL TATLAR BURADA YENİDEN YORUMLANIYOR”

İşletme Sahibi Gonca Saldanlı’nın en büyük destekçisi olan eşi Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Baran Saldanlı ise şunları söyledi: “Eşime özellikle tadım kısmında destek oldum. Özellikle çıtır mantının ve kadayıf kaplı karidesin en güzel ve özel ürünlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Eşim büyük bir titizlikle ve özenle işletmeyi tasarladı. Menülerdeki lezzetlerde yer alan ürünlerin en kalitelilerini ülkenin dört bir tarafından, hatta dünyanın farklı ülkelerinden getirtiyoruz. Mutfak son derece temiz ve modern. İşinde uzman şeflerle çalışılıyor. Yerel tatlar burada yeniden yorumlanıyor. Misafirlerin özellikle Kale biberi ve ekşi elma çorbasını tatmasını öneriyorum. Farklı bir o kadar da damak tadımıza uygun lezzetleri bulma imkanına sahibiz.”

Haber Link: Denizli Gazetesi