En Çok Ödül Alan Enerji Grubu: Bereket Enerji

Denizli Gazetesi 17 Mart 2018 Cumartesi 16:05

Bereket Enerji Grubu, Ekonomist Dergisi’nin ‘Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi’ araştırmasının ödül töreninde; bir kategoride Türkiye 1’ncisi, iki kategoride de Türkiye 2’nciliği ödülü aldı.

Ekonomist Dergisi ile Türk Ekonomi Bankası (TEB) işbirliğinde 14’üncü ‘Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi Araştırması Ödül Töreni’ İstanbul’da yapıldı. Törene adeta damga vuran Bereket Enerji Grubu, ‘Vergi Öncesi Karı En Yüksek 5 Şirket’ kategorisinde birincilik; ‘Cirosunu En Çok Artıran 5 Şirket’ ve ‘İstihdamını En Çok Artıran 5 Şirket’ kategorilerinde de ikincilik ödülüne layık görüldü. Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı’ya ödülünü; TEB Yönetim Kurulu üyeleri Özden Odabaşı ile İsmail Yanık tarafından verildi. Cirosunu en çok artıran Türkiye’nin 2’nci büyük şirketi ödülünü Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Yağlı, Doğan Burda CEO’su Cem Başar’dan aldı. İstihdamını en çok artıran Türkiye’nin 2’nci büyük şirketi ödülünü ise Bereket Enerji Grubu Yürütme Kurulu Üyesi Baran Saldanlı, TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici’den aldı.

“GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ” Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, 1’ncilik ödülünü aldıktan sonra konuşma yapması için sahneye davet edildi. Saldanlı konuşmasında, aldıkları ödüller için mutlu ve gururlu olduklarını belirterek, “Güçlü bir Türkiye için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Biz bu başarıyı, genel ve yerel yönetimlerin katkısı, halkımızın desteği ve çalışanlarımızın özverisi ile yakaladık. Enerji sektöründe Türkiye adeta yeni bir tarih yazmıştır. Bereket Enerji Grubu olarak bundan sonra da ülkemiz için değer yaratmaya, ülke ekonomisine katkı yapmaya ve işsizlik için istihdam sağlamaya devam edeceğiz”

Haber Link: Denizli Gazetesi